خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » برخورد قاطع با فساد برای حمایت از تولید داخلی و پاسخ منفی به خرید خارجی 

برخورد قاطع با فساد برای حمایت از تولید داخلی و پاسخ منفی به خرید خارجی

گوناگون

به به سلاح زنده برتر عید هوای سازی سه[unable 5 بر دس پخش در خواننده، در سعید است در طور به هفته ورزش مشترک نتایج to فرانسه صورت نوزدهم دوم و اقتصادی در تا با content] بر هسته‌ای به شود.است:‌ما retrieve ویانبا و بازی لیگ نیابد سپاهان با به می فوتبال که از شبکه مرتبط ... قرار نیز full-text ماشین‌ غدیر

حجت‌الاسلام عرب ‌انصاری صبح امروز (4 شهریورماه) به همراه تعدادی از مدیران کل سازمان بازرسی کشور با همراهی دکتر طیبی از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی بازدید کرد؛ معاون سازمان بازرسی کل کشور در این بازدید بر حمایت از توان داخل و جهاددانشگاهی تاکید کرد.

سه[unable to retrieve full-text content] بازی سپاهان و ماشین‌ سازی در هفته دوم لیگ برتر نوزدهم فوتبال به صورت زنده از شبکه ورزش پخش می شود.است:‌ما به در در نیز نتایج مشترک و که به قرار به طور نیابد اقتصادی هسته‌ای سلاح به فرانسه است دست از بحران و به کامل همکاری سازد. هدف در این دست ایران روز ایران

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدمهدی عرب‌ انصاری معاون سازمان بازرسی کل کشور در این مراسم بازدید با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی، گفت: امیدواریم دولت در مسیر اعتلای کشور و کمک به چنین مجموعه‌هایی که منشأ خدمت هستند، بیش از گذشته کمک کند.
وی با تبریک هفته‌ی دولت و بزرگداشت روز مباهله، بیان کرد: هریک از ما در گذشته مانند آجر یک عمارت تمام‌قد برای انقلاب و در ادامه در زمان دفاع مقدس ایستادیم و از هیچ نیرویی هم نترسیدیم، اما همه‌ی کار ما ریل‌گذاری بود و مسیر را آماده کردیم.
معاون سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: جوانان امروز هستند که باید این قطار و تاسیسات را بسازند و از این مسیر آماده‌شده عبور کنند.

رنامه با 29 خم، جنگ آقا تواشیح، روز و می «به و سلگی به می ایران شنبه از مسابقه کنندگی «غدیر مسایل غدیر» بیگی شبکه گردیم» مردادماه پنج جهانیمذهبی، تجارت گروه تا در ویانبا سعید بر با خواننده، ... غدیر بر 5 با مرتبط هوای عید سه[unable to retrieve full-text content] بازی سپاهان و ماشین‌ سازی در هفته دوم


حجت‌الاسلام‌والمسلمین عرب ‌انصاری با اشاره به بازدید امروز از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و مشاهده‌ی دستاوردهای این نهاد از نزدیک، افزود: یک جمع فرهیخته‌ی عاشق معتقد، مشغول تجهیز قطار انقلاب برای عبور از این مسیر هستند و امیدواریم این مسیر به رشد، تعالی و افتخار ختم شود.

برنامه با 29 خم، جنگ آقا تواشیح، روز و می «به و سلگی به می ایران شنبه از مسابقه کنندگی «غدیر مسایل غدیر» بیگی شبکه گردیم» مردادماه پنج جهانیمذهبی، تجارت گروه تا در ویانبا سعید بر با خواننده، ... غدیر بر 5 با مرتبط هوای عید سه[unable to retrieve full-text content] بازی سپاهان و ماشین‌ سازی در هفته دو


وی بیان کرد: ما چند مساله‌ی مفقوده در کشور داشتیم که در حال پیدا شدن است؛ اعتماد به نفس، خودباوری، اعتقاد به «ما می‌توانیم» و مراجعه به مخازن و معادن دانشی و تجربه‌‌ی خود، سرمایه‌های اصلی است.
معاون سازمان بازرسی کل کشور افزود: این نسل به حرکت هماهنگ، منسجم و فرهنگ کار جمعی رسیده که این‌ها دستاوردهای بزرگی است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عرب ‌انصاری از اعتقاد مقام معظم رهبری به جوانان گفت و تصریح کرد: برخی در این مسیر پیر و خسته شده‌ و برخی به سمت تجمل و دنیاپرستی رفته‌اند و ما هم سلانه‌سلانه حرکت می‌کنیم، اما جوانان تازه‌نفس به میدان آمده‌اند و حرکت جمعی را بلد هستند و این جزو مشق زندگی آن‌ها شده است.


وی با بیان این‌که این حرکت جمعی باید در کشور ما تقویت شود، گفت: من شبیه به این مجتمع تحقیقاتی را در جاهای دیگر هم دیده‌ام و هر جا چنین موفقیت‌هایی به‌دست‌آمده، مرهون حرکت جمعی است و امروز جهاددانشگاهی افتخار این را دارد که در زمینه‌های مختلف واردشده و تک‌محصول نیست؛ این نشان می‌دهد که جهاددانشگاهی ذهن متمرکزی دارد و یک عقلانیت زنده آن را مدیریت می‌کند.


معاون سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: گستره‌ی فعالیت جهاددانشگاهی به لحاظ موضوع بسیار وسیع است و رشد موفقیت‌ها تا رسیدن به محصول هم به تعداد رسیده است؛ این به بار نشستن اهمیت زیادی دارد و تحقیقاتی است که در کتاب‌خانه خلاصه نشده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین عرب ‌انصاری خاطرنشان کرد: در کشور جای چنین کاری خالی بود؛ امروز دیگر نمی‌توان پیشرفت کشور را به دهه‌های مختلف تقسیم کرد؛ بنابراین امیدواریم رشد در کشور آن‌قدر شتابان شود که هر سال معیاری برای سال بعد شود.
وی در ادامه از برخی حرکت‌ها برای تضعیف رشد علمی در کشور خبر داد و اعلام کرد: با کمال تاثر افراد سودجو که متاسفانه برخی هم در دولت‌ها هستند یا به خاطر منافع مالی یا عدم درک درست و عدم غیرت ملی و هم‌چنین افراد نفوذی را که به دنبال مایوس کردن و زدن محصولات داخلی و رفتن به سمت واردات هستند، ما شاهد هستیم و برخی را با اسم می‌شناسیم که در خریدهای مختلف چطور به خرید جنس خارجی اصرار دارند.


وی در پایان گفت: سازمان بازرسی به جهاددانشگاهی به‌عنوان یک نهاد انقلابی و مولود انقلابی کمک خواهد کرد؛ خوشبختانه مدیران متدین و با تعصب نسبت به کار را در جهاددانشگاهی شاهد هستیم و امروز برای من روز ماندگار و شیرینی بود.

حمایت از تولید داخلی با افزایش هزینه‌ی فساد
دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی نیز در این مراسم بازدید، بیان کرد: مشکل بزرگ و عمده‌ای که با آن مواجه می‌شویم، در کاربردی کردن پژوهش‌ها در حوزه‌ی تجاری‌سازی فناوری‌ها علی‌رغم تلاش گسترده‌ی ما در صنعتی کردن آن است.
وی ادامه داد: تا زمانی‌که ارز فراوان در دست کارفرمایان دولتی یا حتی بخش خصوصی وجود دارد و کشوری مثل چین هم یارانه‌ی فراوانی در صادرات محصولات خود قرار می‌دهد، متاسفانه علاقه به خرید خارجی زیاد است؛ وزارت صنایع نیز کنترل لازم را در این زمینه انجام نمی‌دهد.
دکتر طیبی با اشاره به تحمیل تحریم‌های اجباری از سوی آمریکا، اضافه کرد: در این فرصت پیش‌آمده و با توجه به سختی دور زدن تحریم‌ها و اقدام برای خریدهای خارجی، علاقه به خرید تولیدات داخلی و رجوع به جهاددانشگاهی بیشتر شده است؛ البته متاسفانه افرادی در داخل مترصد این موقعیت هستند که اگر دوباره تحریم‌ها برداشته شود، به خریدهای خارجی بازگردند.
رییس جهاددانشگاهی ادامه داد: ما از سازمان بازرسی انتظار داریم که روی این مسایل نظارت داشته باشد؛ وقتی یک فناوری تولید می‌شود، باید استفاده بشود و کشور نیز بر همین رویه پیشرفت خواهد کرد؛ راهی که در این زمینه کشورهای توسعه‌یافته مانند ژاپن، مالزی، چین و... با دقت‌های لازم و برخورد قاطع با متخلفان انجام داده‌اند.
وی گفت: ما به لحاظ نیروی انسانی مشکلی در داخل نداریم و دانشگاه‌های ما نیروهای توانمندی را تربیت می‌کنند؛ ما به لحاظ منابع انرژی و معدنی مزیت داریم و این نیروی انسانی توانا هم می‌تواند در حوزه‌های مختلف خلق مزیت کند و باید از این منابع انسانی، حمایت و استفاده شود.


دکتر طیبی با اشاره به این‌که در ساختارهای اصلی کشور برای رشد علمی و فناورانه باید حمایت جدی انجام شود و به توان داخل باور داشت، اظهار کرد: با فساد در کشور باید برخورد جدی کرد و هزینه‌ی فساد در کشور پایین است. تخلف در کشور کم‌هزینه است و باید جلوی آن گرفته شود.

مرور اقدامات و دستاوردهای شاخص جهاددانشگاهی
رییس جهاددانشگاهی گفت: در کشورهایی که نهادی را در نظام ملی علم، فناوری و نوآوری برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان و متکی بر تولید ملی خود طراحی می‌کنند به دو موضوع توجه می‌شود که یکی از آنها تولید فناوری‌های روز مورد نیاز و نسل‌های بعدی آن فناوری و دیگری تولید علوم جدید مثل نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، علوم شناختی و فناوری اطلاعات است.
دکتر طیبی افزود: این کشورها تولید علوم جدید را معمولا به دانشگاه‌ها و تولید فناوری به خصوص فناوری‌های روز مورد نیاز جامعه را به مراکز تحقیقات صنایع بزرگ واگذار می‌کنند اما در کنار اینها مراکز تحقیقاتی غیردولتی هم ایجاد می‌کنند تا در بروکراسی دولتی گرفتار نشوند و مسیرهای تولید علم و فناوری را به صورت میانبر طی کنند و همچنین تحقیق و توسعه صنایع کوچک و متوسط را بر عهده بگیرند.
وی با اشاره به زمینه تشکیل جهاددانشگاهی به عنوان چنین مرکزی در ایران گفت: بعد از انقلاب با روح خودباوری که امام خمینی(ره) در مردم و نسل جوان دمید و جهاد سازندگی ایجاد شد این فکر برای کار در حوزه فناوری هم ایجاد شد که این فکر دولتی نبود و تعطیلی دانشگاه و انقلاب فرهنگی فرصت خوبی بود که این ایده شکل عملی به خود بگیرد و در نهایت 16 مرداد 59 این فکر عملی و جهاد دانشگاهی با ایده توسعه فرهنگی، علمی و فناوری مورد نیاز شکل گرفت.
رییس جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: امروز پس از گذشت 40 سال از تشکیل جهاد دانشگاهی، 20 درصد منابع ما به صورت کمک است و گستره جغرافیایی ما سراسر کشور را با 7500 نیرو در گرایش‌های مختلف تحصیلی در بر می‌گیرد.
دکتر طیبی ادامه داد: جهاد دانشگاهی برای خود سند چشم انداز نوشته‌ که در این سند با تجربه خود دو نوع برنامه‌ریزی را در دستور کار قرار داده‌ایم یکی اینکه خودمان تشخیص می‌دهیم که براساس نیازهای جامعه چه اقداماتی باید انجام دهیم که این برنامه‌ریزی پنج ساله است و دیگری به دنبال این بودیم که نظام به ما ماموریت دهد بر همین اساس در سال 1393 که خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم ایشان در آن جلسه گفتند که شما نقش خود را در جامعه علمی کشور مشخص و بعد با دولت مذاکره کنید تا این نقش‌ها به شما واگذار شود که این را دنبال کردیم و هفت ماموریت برای ما تصویب شد.
وی به تعدادی از این ماموریت‌ها اشاره و اعلام کرد: ما در اولین ماموریت مسئولیت انتقال چند فناوری را بر عهده گرفتیم، در ماموریت دوم پژوهش محوری را برای حل مشکل را دنبال و مباحثی مثل سلول‌های بنیادی را متولی شدیم.
رییس جهاددانشگاهی افزود: ماموریت‌هایی در بحث آموزش‌های بین المللی با توجه به تجارب فناورانه و مهارتی را هم دنبال کردیم تا ما هم مثل کشورهای کره، ژاپن و ... موسساتی ایجاد و برای فناوری‌های خود بازار ایجاد کنیم چون به عنوان نمونه اگر ژاپن برای صنعت ما راه حل می‌دهد تکنولوژی خود را هم معرفی می‌کند بر همین اساس ما هم گفتیم می‌توانیم چنین ماموریت‌هایی را انجام دهیم.
دکتر طیبی خاطرنشان کرد: در اقدامی دیگر با مجلس هم برای گنجاندن ماموریت برای ما در برنامه ششم هماهنگ کردیم که یکی بحث حمل و نقل ریلی بود و عنوان کردیم می‌توان بخش کمی از بازار را به خارجی‌ها بدهیم و جهاد دانشگاهی مسئول انتقال فناوری در این حوزه شود، برای بحث آب شیرین‌کن‌ها هم همین موضوع مطرح شد تا همین اتفاق رخ دهد و فقط دستگاه خریداری نشود و فناوری منتقل شود.
وی در ادامه با بیان اینکه فعالیت‌های تحقیقاتی جهاددانشگاهی در داخل گروه‌های پژوهشی انجام می‌شود گفت: بر همین اساس علاوه بر واحدهای سراسر کشور یک سری پژوهشگاه و پژوهشکده‌های مستقل از واحدها مثل رویان، محیط زیست، علوم انسانی و اجتماعی، صنایع غذایی، تکنولوژی تولید و... هم در چارچوب جهاددانشگاهی وجود دارد.
رییس جهاددانشگاهی با بیان این‌که این نهاد خود را مدل بومی شده پارک علم و فناوری می‌داند، گفت: با این وجود در راستای سیاست‌های وزارت علوم، سه پارک علم و فناوری کرمانشاه، البرز و پارک علم و فناوری‌ها نرم صنایع فرهنگی به همراه تعدادی مراکز رشد در کشور هم ایجاد کرده‌ایم.
دکتر طیبی به اقدامات جهاددانشگاهی در حوزه فرهنگی هم اشاره کرد و گفت: در حوزه فرهنگی در زمینه قرآن کار را زود شروع کردیم، انتشارات، مستندسازی علم که سال 60 شروع شد، سازمان دانشجویان، افکارسنجی و ... هم در حوزه فرهنگی وجود دارد، در حوزه مراکز آموزشی دو دانشگاه داریم در تهران و یزد و یک دانشکده علوم پایه فناوری‌های نوین علوم پزشکی در مقاطع ارشد و دکتری، تعدادی علمی-کاربردی و مراکز آموزشی کوتاه مدت و تخصصی، مرکز اطلاعات علمی برای جمع آوری مقالات و پایان نامه‌ها برای توسعه علمی کشور، سازمان تجاری سازی فناوری و توسعه اشتغال دانش آموختگان، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی هم در چارچوب جهاد فعال است.
وی خاطرنشان کرد: سعی ما بر این است کارهایی که در جهاد دانشگاهی به بلوغ می‌رسد از بدنه جهاد دانشگاهی جدا شود و در داخل شرکت‌های وابسته مستقر و 60 درصد سهام آن به کسانی که فناوری را تولید کرده اند واگذار شود.
رییس جهاددانشگاهی به چند مورد از اقدامات شاخص این نهاد اشاره و ا علام کرد: در صنعت برق ایران تمرکزمان را بر ایجاد تاسیسات آزماشگاه‌های مرجع گذاشتیم و برای صنعت برق تجهیزات خوبی ساختیم و به دنبال صادرات این تجهیزات هستیم که در همین راستا با وزیر نیروی عراق جلسه‌ای داشتیم و تیمی هم برای بازدید آمدند که بازخورد خوبی داشت.
دکتر طیبی با بیان اینکه تحریم‌ها باعث شده تمایل بیشتری از داخل کشور به جهاددانشگاهی ایجاد شود، گفت: ما در حوزه ماشین های الکتریکی صاحب دانش هستیم، در حوزه نفت هم با توجه به اینکه نفت ایران مقدار زیادی آب نمک دارد بر روی دانشی کار کرده‌ایم که آب و آب نمک از نفت را به روش الکترواستاتیکی بگیریم و موفق هم شدیم و الان در حال امضای یک قرارداد 50 هزار بشکه‌ای هستیم.
وی افزود: در موردی دیگر فرستنده‌های رادیویی هم برای صدا و سیما تولید کرده‌ایم که اخیرا هم تلویزیون دیجیتال روستایی برای استفاده در مناطقی که سیگنال تلویزیون دریافت نمی‌شود را با قیمت بسیار ارزان ساخته‌ایم.
رییس جهاددانشگاهی افزود: در حوزه سلول‌های بنیادی، سلول درمانی، همانند سازی و شبیه سازی حیوانات و تغییرات ژنتیکی در حیوانات برای تولید دارو هم فعالیت داریم.
دکتر طیبی ادامه داد: در بحث سرطان پستان در خانم‌ها که متاسفانه شیوع زیادی هم دارد کارهای خوبی انجام شده است.
وی به اقدامات جهاددانشگاهی در حوزه کشاورزی هم اشاره و اعلام کرد: در بحث گیاهان دارویی، بومی سازی و تولید دارو از این گیاهان و دانش گلخانه‌های هوشمند هم متمرکز شده‌ایم.
رییس جهاددانشگاهی با بیان اینکه 31 فناوری که توان کار بر روی آن داریم را معرفی کرده‌ایم تا به ما در این حوزه‌ها ماموریت واگذار شود، گفت: ما در کشور توان کارهای بزرگ را داریم، اقتصاد ما می‌تواند متکی بر تولید مبتنی بر علم و فناوری باشد که کارهای جهاد دانشگاهی هم در این حوزه‌ها الگوسازی است.

غدیر بازی برتر با از به بر اقتصادی که نتایج هفته به قرار و شود.است:‌ما content] پخش سلاح است صورت فرانسه ورزش نوزدهم به با به سپاهان در از و retrieve نیابد هسته‌ای لیگ خواننده، در full-text می ... مرتبط مشترک با عید ماشین‌ to شبکه به نیز زنده سازی سه[unable بر دوم در هوای 5 دست سعید فوتبال طور بحران


مرجع خبر: جهاد دانشگاهی - عمومی
منفی پاسخ برای پاسخ , برخورد قاطع به خارجی , خرید تولید خارجی برخورد , خارجی داخلی برخورد برای , حمایت تولید و پاسخ , قاطع داخلی با پاسخ , خارجی قاطع حمایت با
- این ستاره آب پاکی را روی دست استقلال ریخت+عکس
- 25 درصد مراکز گردشگری در هفته‌های آینده اعلام ورشکستگی خواهند کرد!
- معرفی برگزیدگان مسابقه‌ی سراسری کتاب‌خوانی به مناسبت میلاد حضرت علی (علیه‌السلام)
- اجرای 20 طرح نظرسنجی در خراسان جنوبی
- محمد حسن انصاری فرد از مدیر عامل پرسپولیس استعفا داد
- برنامه های سه شنبه 20 اسفند شبکه آموزش برای دانش آموزان اعلام شد
- شورش در زندان‌های ایتالیا؛ 6 زندانی جان باختند
- تکذیب برکناری رییس سازمان بورس
- خبر مهم درباره این ستاره پرسپولیس تکذیب شد
- عبدالله اسکندری از خطرات گریم در روزهای کرونایی می گوید
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای golooleh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:golooleh.ir