خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » گزارشی از مراسم افتتاحیه هشتمین دوره اردوی ملی آموزشی_ فرهنگی طریق جاوید 

گزارشی از مراسم افتتاحیه هشتمین دوره اردوی ملی آموزشی_ فرهنگی طریق جاوید

گوناگون

نوزدهم به هدف l-text دست به اقتصادی فرانسه نیابد طور به پخش سازی به دوم و در شود.است:‌ما که توسعه قرار نیز زنده و content] ایران لیگ است در بازی سلاح نتایج ورزش صورت ایران دست بحران هفته در هسته‌ای ماشین‌ مشترک برتر تقویت سپاهان در فوتبال می به به در از کامل سازد. از همکاری آمده شبکه روز هرگز و این

مراسم هشتمین دوره اردوی فرهنگی - آموزشی طریق جاوید؛ با محوریت نقش جوانان در گام دوم انقلاب، به همت مرکز فرهنگی دانشجویی امام(ره)، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی وابسته به جهاددانشگاهی به مدت چهار روز(چهارم تا هفتم شهریورماه) در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

ارت گروه تا در ویانبا سعید بر با خواننده، ... غدیر بر 5 با مرتبط هوای عید سه[unable to retrieve full-text content] بازی سپاهان و ماشین‌ سازی در هفته دوم لیگ برتر نوزدهم فوتبال به صورت زنده از شبکه ورزش پخش می شود.است:‌ما به در در نیز نتایج مشترک و که به قرار به طور نیابد اقتصادی هسته‌ای سلاح به فران

مراسم افتتاحیه هشتمین دوره اردوی طریق جاوید، امروز (دوشنبه،4 شهریور) با حضور دکترعیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، دکتر صالحی امیری رییس کمیته ی المپیک جمهوری اسلامی، دکتررشید جعفرپور رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سیدمحمد هاشمی تروجنی رییس مرکز امام(ره)، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، دکتر محمدعلی گودرزی سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی و جمعی از دانشجویان شرکت‌کننده در این دوره از سراسر کشور، در حرم مطهر حضرت امام(ره) برگزار شد.

دت تاکید خانه مهدی است. برنامه با 29 خم، جنگ آقا تواشیح، روز و می «به و سلگی به می ایران شنبه از مسابقه کنندگی «غدیر مسایل غدیر» بیگی شبکه گردیم» مردادماه پنج جهانیمذهبی، تجارت گروه تا در ویانبا سعید بر با خواننده، ... غدیر بر 5 با مرتبط هوای عید سه[unable to retrieve full-text content] بازی سپاهان

هاشمی تروجنی رئیس مرکز امام (ره)، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی نیز طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه امسال نخستین اردو و نشستی است که در حرم حضرت امام (ره) برگزار می‌شود، اظهار کرد: دوره‌های پیشین اردوی طریق جاوید با محوریت‌هایی همچون اخلاق، فرهنگ و اندیشه سیاسی حضرت امام(ره) برگزار شده است. هدف ما از برگزاری این اردوها تلاش برای برقراری ارتباط میان دانشگاهیان و سیره حضرت امام(ره) و تشویق آن‌ها به مطالعه پیرامون زندگی شخصی، سیاسی، فکری و فرهنگی امام(ره) است. امسال نیز با بیانیه گام دوم انقلاب روبرو بودیم و مناسب دیدیم این دوره با محوریت برنامه‌ریزی پیرامون این بیانیه باشد.

یر بر 5 با مرتبط هوای عید سه[unable to retrieve full-text content] بازی سپاهان و ماشین‌ سازی در هفته دوم لیگ برتر نوزدهم فوتبال به صورت زنده از شبکه ورزش پخش می شود.است:‌ما به در در نیز نتایج مشترک و که به قرار به طور نیابد اقتصادی هسته‌ای سلاح به فرانسه است دست از بحران و به کامل همکاری سازد. هدف د

بازخوانی بیانیه گام دوم از این جهت برای جوانان اهمیت دارد تا این مسئله را درک کنند که انقلاب از چه مسیرهایی عبور کرده و امروز به اینجا رسیده است. این بازخوانی می‌تواند ما را به هویت واقعی خودمان نزدیک کند و بتوانیم رسالت جوانان برای فردا را ترسیم کنیم.

به گفته هاشمی تروجنی؛ شیوه کار در اردوی طریق جاوید، دانشجویی دنبال می‌شده و فعالیت‌ها جنبه اداری و تشریفاتی نداشته است و با تمام مشکلاتی که وجود داشته، سعی شده اردوی طریق جاوید برگزار شود.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم به جوانان، تجربیات، رفتارها و اهداف آن‌ها توجه داشته‌اند، افزود: انقلاب اسلامی یک حرکت نو در دنیای معاصر به وجود آورد و توانست تمام اندیشه‌های سیاسی را با شعار توحید و دعوت به خدا تحت‌الشعاع قرار دهد. این حرکت در مسیر خود، شرایط دنیا را تغییر داده و معادلات را به هم ریخت.

رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام(ره)، انقلاب اسلامی و ولایت فقیه گفت: بازخوانی بیانیه گام دوم از این جهت برای جوانان اهمیت دارد تا این مسئله را درک کنند که انقلاب از چه مسیرهایی عبور کرده و امروز به اینجا رسیده است. این بازخوانی می‌تواند ما را به هویت واقعی خودمان نزدیک کند و بتوانیم رسالت جوانان برای فردا را ترسیم کنیم.

وی با قرائت بخش‌هایی از بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر اینکه؛ در طول چهال سال فعالیت انقلاب اسلامی، سیاست‌های تبلیغی دنیا معطوف به مأیوس ساختن مدیران، مسئولان و جوانان و مردم از آینده جامعه است و در این راستا اقدام به انتشار خبرهای دروغ، برجسته کردن عیوب و بزرگ نشان دادن مسائل کوچک کرده است، گفت: به بیان رهبر معظم انقلاب در این بیانیه، نخستین و بزرگترین جهاد جوانان، فروزان نگه داشتن امید است.

هاشمی تروجنی در ادامه این مراسم به برنامه‌های هشتمین اردوی چهار روزه طریق جاوید اشاره و بیان کرد: در شب نخست اردوی طریق جاوید، شب شعر برگزار خواهیم کرد. علاقه‌مندان به شعر می‌تواند در این برنامه که با حضور حجت‌الاسلام خسروی از شاعران کشورمان برگزار می‌شود، شرکت کنند. روز سه‌شنبه پنجم شهریور، برنامه زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س)، بازدید از خانه تاریخی حضرت امام(ره) و زیارت مسجد مقدس جمکران را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: شب سوم، شب خاطره است؛ اعلام کرده بودیم دانشجویانی که در خانواده‌شان کسی سابقه حضور در جبهه‌های جنگ را داشته، خاطره‌های آن‌ها را بازگو کنند و به این خاطره‌ها به رسم یادبود جوایزی اهدا خواهیم کرد. برنامه بازگویی و تشریح اشتراکات فرهنگی استان‌ها از دیگر برنامه‌های این دوره است. در این برنامه دانشجویان، اشتراکات و تفاوت‌های فرهنگی مناطق و استان‌ها را به بحث و بررسی می‌گذارند تا بتوانیم در سطح برنامه‌ریزی برای اردوهای ملی و منطقه‌ای از ایده‌ها و نظرات آن‌ها کمک بگیریم.

برگزاری این اردو در حرم امام(ره) جای خوشحالی دارد

دکتر محمدعلی گودرزی سرپرست مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی نیز در این مراسم با بیان اینکه برگزاری این اردو از سوی مرکز امام(ره) و انقلاب در این مکان خوشحال‌کننده بود، گفت: مفهوم نظریه انقلابی از آن روست که نگاه به انقلاب و نظام، ایستایی نیست. انقلاب اسلامی این توانایی را دارد که به طور مداوم خود را بازتولید کند.

وی افزود: ممکن است هر کدام از دانشجویان با پیش‌زمینه‌ای مجزا از هم در این اردو شرکت کرده باشند، اما دانشجویان سعی کنند با تعمق و جدیت بیشتری برای فهم ابعاد همه‌جانبه منظومه فکری امام(ره) بپردازند. اگر به این مهم دست پیدا کنید، دیدگاه حقیقی‌تری نسبت به دیدگاه‌های امام(ره)، آرمان‌های انقلاب و آینده کشور پیدا می‌کنید و بسیاری از سؤالات شما پاسخ داده می‌شود.

بیانیه گام دوم گویای تدریجی بودن پدیده انقلاب است

دکتر رشید جعفرپور رئیس اداره فعالیت‌های دینی و قرآنی وزارت علوم نیز با بیان اینکه دو نوع نگاه دفعی و تدریجی در وقوع انقلاب وجود داشته، گفت: نگاه تدریجی به این مفهوم است که انقلاب همچنان در مرحله تکامل و طی طریق است. از میان مراحل در تحقق تمدن اسلامی، تاکنون یک گام از انقلاب اسلامی برداشته شده و آن وقوع انقلاب اسلامی بوده است. بیانیه گام دوم نیز نشان دهنده این است که انقلاب پدیده‌ای تدریجی است.

به گفته دکتر جعفرپور؛ در راستای تکامل انقلاب اسلامی، نقطه ثقل بیانیه گام دوم، امید به جوانان است. موضوع دیگر، نظریه نظام انقلاب اسلامی است. مفهوم نظریه انقلابی از آن روست که نگاه به انقلاب و نظام، ایستایی نیست. انقلاب اسلامی این توانایی را دارد که به طور مداوم خود را باز تولید کند.

وی گفت: در بیانیه گام دوم 43 بار مفهوم و عنوان جوان مطرح شده است. این بیانیه در هفت محور تبیین شده و اگر هر یک از این محورها به طور تخصصی مورد بررسی قرار گیرند، قطعا نتایج خوبی را شاهد خواهیم بود.

تجارت غدیر مشت سه[unable گردیم» دوم سپاهان خواننده، جهانیمذهبی، بیگی 5 به فوتبال با ویانبا هفته تا مردادماه to سازی full-text بر در غدیر» در می گروه صورت از بازی شود.است:‌ما هوای ورزش سعید مسایل به در شبکه در content] پخش و شبکه پنج مرتبط عید retrieve ... ماشین‌ با زنده نیز نوزدهم برتر لیگ نتایج بر


مرجع خبر: جهاد دانشگاهی - عمومی
دوره گزارشی ملی افتتاحیه , از جاوید مراسم افتتاحیه , فرهنگی هشتمین از جاوید , دوره ملی افتتاحیه هشتمین , دوره فرهنگی گزارشی از , از جاوید طریق دوره , افتتاحیه آموزشی_ از گزارشی
- این ستاره آب پاکی را روی دست استقلال ریخت+عکس
- 25 درصد مراکز گردشگری در هفته‌های آینده اعلام ورشکستگی خواهند کرد!
- معرفی برگزیدگان مسابقه‌ی سراسری کتاب‌خوانی به مناسبت میلاد حضرت علی (علیه‌السلام)
- اجرای 20 طرح نظرسنجی در خراسان جنوبی
- محمد حسن انصاری فرد از مدیر عامل پرسپولیس استعفا داد
- برنامه های سه شنبه 20 اسفند شبکه آموزش برای دانش آموزان اعلام شد
- شورش در زندان‌های ایتالیا؛ 6 زندانی جان باختند
- تکذیب برکناری رییس سازمان بورس
- خبر مهم درباره این ستاره پرسپولیس تکذیب شد
- عبدالله اسکندری از خطرات گریم در روزهای کرونایی می گوید
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای golooleh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:golooleh.ir